Skip to content

When the shit hits the fan – koncepcja nowoczesnego survivalu

04/28/2011

Powiedzenie „when the shit hits the fan” (dosłownie: kiedy gówno wpadnie w wentylator) oznacza – cytując znajomego lekarza pracującego w pogotowiu – „sytuacje w której zdajemy sobie sprawę, że mamy totalnie przepierdolone”. Pojęcie SHTF (shit hits the fan) często przewija się podczas rozmów na temat nowoczesnego survivalu. O przybliżenie tej tematyki poprosiłem autora bardzo ciekawego bloga domowy-survival.pl. Jest to jedna z pierwszych osób w Polsce która zainteresowała się tym zagadnieniem. Co jakiś czas będę poruszał tą tematykę na blogu, jednak raczej w wersji „soft”. Obejmującej zagrożenia typu pożar albo przerwy w dostępie żywności a nie kataklizmu i konieczności ucieczki ze swojego stałego miejsca zamieszkania. Zapraszam do lektury!
—————————————————————————————————————————————————

Nowoczesny survival to pojęcie, które pojawiło się w użyciu stosunkowo niedawno. Komuś nieobeznanemu z tematem może kojarzyć się po prostu z nowoczesnym sposobem prezentacji sztuki przetrwania, w wydaniu np. Beara Gryllsa. Tymczasem jest to pojęcie zupełnie inne.

Nowoczesny survival (ja go czasem nazywam domowym survivalem) to nie sztuka przetrwania w dziczy, lesie, na pustyni, czy w szalupie ratunkowej na środku oceanu. Nowoczesny survival to zestaw działań pozwalających przygotować siebie i swoją rodzinę na przeżycie gorszych czasów. Gorszych, niż te, które mamy teraz – a mimo benzyny kosztującej ponad 5 PLN / litr i wysokiego bezrobocia, są one całkiem niezłe…

Czytaj dalej…

Reklamy
Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: